Sort by

₳ⱠØⱠ has logged 253 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Honeycomb

Honeycomb

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Soft Fiction

Soft Fiction

1979
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wavelengths

Wavelengths

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
East Palace, West Palace

East Palace, West Palace

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Looking for Langston

Looking for Langston

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sink or Swim

Sink or Swim

1990
×
Edit this entry  
16
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Under the Fig Trees

Under the Fig Trees

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Corsage

Corsage

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
We Might As Well Be Dead

We Might As Well Be Dead

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
The Blue Caftan

The Blue Caftan

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Adam

Adam

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Photo Booth

Photo Booth

2022
×
Edit this entry  
13
Freda

Freda

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
One Take Grace

One Take Grace

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★½
Edit this entry  
12
I Have Electric Dreams

I Have Electric Dreams

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Youth

Youth

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Honey

Honey

2022
×
Edit this entry  
11
Why does Helen Koch commit serious vehicle theft?

Why does Helen Koch commit serious vehicle theft?

2022
×
Edit this entry  
11
Are You Still There?

Are You Still There?

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Patient och undertecknad

Patient och undertecknad

2021
×
Edit this entry  
11
Not Today

Not Today

2022
×
Edit this entry  
11
Astel

Astel

2021
×
Edit this entry  
11
On The Surface

On The Surface

2021
×
Edit this entry  
11
Egúngún (Masquerade)

Egúngún (Masquerade)

2021
×
Edit this entry  
11
My Love, Ethiopia

My Love, Ethiopia

2019
×
Edit this entry  
11
Ethereality

Ethereality

2019
×
Edit this entry  
11
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Alcarràs

Alcarràs

2022
×
★★
Edit this entry  
10
No Simple Way Home

No Simple Way Home

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Neptune Frost

Neptune Frost

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Blue Jean

Blue Jean

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Huesera: The Bone Woman

Huesera: The Bone Woman

2022
×
★½
Edit this entry  
08
The Novelist’s Film

The Novelist’s Film

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Rodeo

Rodeo

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brief Encounters

Brief Encounters

1967
×
★★★
Edit this entry  
06
Next Sohee

Next Sohee

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beauty Boys

Beauty Boys

2020
×
Edit this entry  
04
Ain't No Mercy for Rabbits

Ain't No Mercy for Rabbits

2020
×
Edit this entry  
04
Synthbabe

Synthbabe

2022
×
Edit this entry  
31
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bloodettes

The Bloodettes

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lesbian Avengers Eat Fire Too

Lesbian Avengers Eat Fire Too

1993
×
Edit this entry  
20
The Woman King

The Woman King

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★
Edit this entry