Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Q

Q

2023
×
Edit this entry  
19
Between Revolutions

Between Revolutions

2023
×
Edit this entry  
18
Smoke Sauna Sisterhood

Smoke Sauna Sisterhood

2023
×
Edit this entry  
18
Time Bomb Y2K

Time Bomb Y2K

2023
×
★★½
Edit this entry  
18
Is There Anybody Out There?

Is There Anybody Out There?

2023
×
Edit this entry  
17
Is There Anybody Out There?

Is There Anybody Out There?

2023
×
Edit this entry  
06
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Edit this entry  
31
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
Edit this entry  
02
Polite Society

Polite Society

2023
×
Edit this entry  
02
Date Movie

Date Movie

2006
×
½
Edit this entry  
30
Anhell69

Anhell69

2022
×
Edit this entry  
30
Black Girl

Black Girl

1966
×
Edit this entry  
16
Your Fat Friend

Your Fat Friend

2023
×
Edit this entry  
13
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
We Are Half of Iran's Population

We Are Half of Iran's Population

2009
×
Edit this entry  
23
My Fat Arse and I

My Fat Arse and I

2020
×
Edit this entry  
14
Children of a Lesser God

Children of a Lesser God

1986
×
★★½
Edit this entry  
11
Is There Anybody Out There?

Is There Anybody Out There?

2023
×
Edit this entry  
10
Haircut

Haircut

1995
×
★★
Edit this entry  
10
Aloners

Aloners

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Skin Horse

The Skin Horse

1983
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dressing for Pleasure

Dressing for Pleasure

1977
×
★★★★
Edit this entry  
06
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Glass Life

Glass Life

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
X

X

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mouthpiece

Mouthpiece

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Sweat

Sweat

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Reprise

Reprise

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Appropriate Behavior

Appropriate Behavior

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
You People

You People

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Women Talking

Women Talking

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Frank's Cock

Frank's Cock

1994
×
Edit this entry  
08
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
One Night at McCool's

One Night at McCool's

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
No No Nooky T.V.

No No Nooky T.V.

1987
×
Edit this entry