• Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Togo

  • 1917

  • The First Temptation of Christ

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

  • The Lion King

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • I Lost My Body

  • Yesterday

  • The Neighbors' Window

  • Pain and Glory

  • Everybody's Everything

  • Marianne & Leonard: Words of Love

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Last Hangover

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • mid90s

  • Beautiful Boy

  • The Nightingale

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Climax

  • Deadpool 2

  • Greg Davies: You Magnificent Beast

  • Ricky Gervais: Humanity

  • Isle of Dogs

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Coco

  • Lady Bird

    ★★★

  • Loving Vincent

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Florida Project

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Okja

  • Bill Burr: Walk Your Way Out

  • Francis Bacon: A Brush with Violence

  • Call Me by Your Name

  • Cautionary Tales

  • Antiporno

  • Suicide Squad

  • Deadpool

  • The Revenant

  • Creed

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Steve Jobs

  • Stutterer

    ★★★½

  • Ted 2

  • Jurassic World

  • Love

  • Mad Max: Fury Road

  • Victoria

    ★★★★

  • Knock Knock

  • The Interview

  • Kingsman: The Secret Service

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

  • The Theory of Everything

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)