Sort by

Tarkovsky has logged 13 entries for films during August 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alcarràs

Alcarràs

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Princess

The Princess

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Everything Will Change

Everything Will Change

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
Read the review Edit this entry