WontBeMisled has logged 64 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Boy

The Boy

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Time

Time

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Third Day

The Third Day

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
16
2010

2010

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
Edit this entry  
24
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Shortbus

Shortbus

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Vivarium

Vivarium

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Outsider

The Outsider

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cuties

Cuties

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Capone

Capone

2020
×
★★
Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Guest

The Guest

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★½
Edit this entry  
20
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★
Edit this entry  
20
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry