Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

1992
×
★★★
Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Dead Man's Letters

Dead Man's Letters

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
17
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★
Edit this entry  
17
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
Edit this entry  
13
Chicago

Chicago

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
A Man and a Woman

A Man and a Woman

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Edit this entry  
26
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★½
Edit this entry  
24
Dirty Pretty Things

Dirty Pretty Things

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
24
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Regular Show: The Movie

Regular Show: The Movie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Adventure Time: Islands

Adventure Time: Islands

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Adventure Time: Stakes

Adventure Time: Stakes

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Nobody

Nobody

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Bellflower

Bellflower

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Wanted

Wanted

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★½
Edit this entry  
17
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yung Lean: In My Head

Yung Lean: In My Head

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★
Edit this entry  
31
Heaven Adores You

Heaven Adores You

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
19
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★★
Edit this entry