• Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Nobody

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • The Third Day

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Capone

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★½

  • Cuties

    ½

  • Spree

    ★★★

  • The Outsider

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Vivarium

  • Booksmart

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Cold Skin

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★★★★

  • Adventure Time: Islands

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • The Boy

    ★★½

  • Adventure Time: Stakes

    ★★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★

  • Regular Show: The Movie

    ★★★★

  • American Ultra

    ★★★★★

  • BoJack Horseman Christmas Special

    ★★★★

  • The Equalizer

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Heaven Adores You

    ★★★★½

  • The Guest

    ★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Palo Alto

    ★★★★★

  • Now You See Me

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Bellflower

    ★★★★

  • Life As We Know It

  • Away We Go

    ★★★★½

  • Synecdoche, New York

    ★★★★★

  • Wanted

    ★★★

  • Speed Racer

    ½

  • Dan in Real Life

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • The Departed

    ★★★★½

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★½

  • Shortbus

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • Collateral

    ★★★★