Sort by

yasmin has logged 137 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Goya-Munch-Lautrec

Goya-Munch-Lautrec

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Per aspera ad astra

Per aspera ad astra

1969
×
Read the review Edit this entry  
31
Koyaa - The Extraordinary

Koyaa - The Extraordinary

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Running Sushi

Running Sushi

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
3rd Date

3rd Date

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Semele

Semele

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
White Tape

White Tape

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Big Fall

The Big Fall

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Reunion Island: An Overview

Reunion Island: An Overview

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Another Kind of Girl

Another Kind of Girl

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Our Marine World Heritage

Our Marine World Heritage

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Sniper of Kobani

The Sniper of Kobani

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shouted from the Rooftops

Shouted from the Rooftops

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lady Inmate

Lady Inmate

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Samvel

Samvel

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Oil Gush Fire in Bibiheybat

Oil Gush Fire in Bibiheybat

1898
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
21

21

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
Garfunkel and Oates: Trying to be Special

Garfunkel and Oates: Trying to be Special

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Quinoa

Quinoa

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Michelle Wolf: Nice Lady

Michelle Wolf: Nice Lady

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
She and Sea

She and Sea

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Chau'u Polo

Chau'u Polo

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
Awesome Runaway!!

Awesome Runaway!!

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Papua and Kalabahai, Weird Haunts of Strange People

Papua and Kalabahai, Weird Haunts of Strange People

1933
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
After the Flood

After the Flood

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Let Us Persevere in What We Have Resolved Before We Forget

Let Us Persevere in What We Have Resolved Before We Forget

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ars colonia

Ars colonia

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Yasmine

Yasmine

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Helianthus

Helianthus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Smack That Mosquito

Smack That Mosquito

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
The Vote

The Vote

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Son of Everest

Son of Everest

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fiji and Samoa: The Cannibal Isles

Fiji and Samoa: The Cannibal Isles

1933
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Game

The Game

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Botanist

The Botanist

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Visitors

The Visitors

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
There Will Come Soft Rains

There Will Come Soft Rains

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry