WolfieWatches has logged 68 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Speed of Life

Speed of Life

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Princess Diana, Freddie and Kenny: ‘One Normal Night’

Princess Diana, Freddie and Kenny: ‘One Normal Night’

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jenny's Wedding

Jenny's Wedding

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jonah Hex

Jonah Hex

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Mistletoe Promise

The Mistletoe Promise

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Forever My Girl

Forever My Girl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Half Baked

Half Baked

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Fries

Home Fries

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Josie

Josie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sweetest Christmas

The Sweetest Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Next Door

Christmas Next Door

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Showbiz Kids

Showbiz Kids

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Christmas at the Plaza

Christmas at the Plaza

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Christmas Cottage

The Christmas Cottage

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Benchwarmers

The Benchwarmers

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Vacation

Vacation

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Write Before Christmas

Write Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Christmas Scavenger Hunt

Christmas Scavenger Hunt

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Candy Corn

Candy Corn

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic Galaxy

Jurassic Galaxy

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
You Can't Say No

You Can't Say No

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Holiday Date

Holiday Date

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
In & Out

In & Out

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Road to Christmas

Road to Christmas

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Prairie Home Companion

A Prairie Home Companion

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Edtv

Edtv

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry