WolfieWatches has logged 237 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Perfect Christmas

A Perfect Christmas

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Red Badge of Courage

The Red Badge of Courage

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Evil Under the Sun

Evil Under the Sun

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cross Country Christmas

Cross Country Christmas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Auntie Mame

Auntie Mame

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
On the 12th Date of Christmas

On the 12th Date of Christmas

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas in Tennessee

A Christmas in Tennessee

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Christmas on the Menu

Christmas on the Menu

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Boys Town

Boys Town

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wrong Man

The Wrong Man

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Enchanted Christmas

Enchanted Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shooter

Shooter

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Man with the Golden Arm

The Man with the Golden Arm

1955
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lonestar Christmas

Lonestar Christmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Sugar & Spice Holiday

A Sugar & Spice Holiday

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Casper

Casper

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Check Inn to Christmas

Check Inn to Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love, Lights, Hanukkah!

Love, Lights, Hanukkah!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To Grandmother's House We Go

To Grandmother's House We Go

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Detour

A Christmas Detour

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Christmas She Wrote

Christmas She Wrote

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beneath the 12-Mile Reef

Beneath the 12-Mile Reef

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The 3 Worlds of Gulliver

The 3 Worlds of Gulliver

1960
×
Read the review Edit this entry  
08
The Santa Squad

The Santa Squad

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Christmas a la Mode

Christmas a la Mode

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Every Other Holiday

Every Other Holiday

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Gal Sal

My Gal Sal

1942
×
Read the review Edit this entry  
07
Sharing Christmas

Sharing Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
A December Bride

A December Bride

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Christmas Ever After

Christmas Ever After

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Christmas Love

My Christmas Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dolly Parton's Christmas of Many Colors: Circle of Love

Dolly Parton's Christmas of Many Colors: Circle of Love

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dolly Parton's Coat of Many Colors

Dolly Parton's Coat of Many Colors

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Incredible Mr. Limpet

The Incredible Mr. Limpet

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love You Like Christmas

Love You Like Christmas

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Dream of Christmas

A Dream of Christmas

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Too Close for Christmas

Too Close for Christmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Merry Liddle Christmas Wedding

Merry Liddle Christmas Wedding

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Casa De Mi Padre

Casa De Mi Padre

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Christmas Harmony

Christmas Harmony

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Five Star Christmas

Five Star Christmas

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dear Christmas

Dear Christmas

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Most Wonderful Time of the Year

The Most Wonderful Time of the Year

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry