Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Mummy

The Mummy

1959
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Battle of the Damned

Battle of the Damned

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Day of the Dead 2: Contagium

Day of the Dead 2: Contagium

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hotel New Hampshire

The Hotel New Hampshire

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Mad Love

Mad Love

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Howling

The Howling

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Public

The Public

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Bitten

Once Bitten

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nicholas Nickleby

Nicholas Nickleby

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dracula

Dracula

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
3-Headed Shark Attack

3-Headed Shark Attack

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
2-Headed Shark Attack

2-Headed Shark Attack

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
She-Wolf of London

She-Wolf of London

1946
×
Read the review Edit this entry  
02
A Man Who Defies the World of BL

A Man Who Defies the World of BL

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Man in an Orange Shirt

Man in an Orange Shirt

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
An Almost Ordinary Summer

An Almost Ordinary Summer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Out

Out

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bandidas

Bandidas

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Immortal Wars

The Immortal Wars

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Boom Town

Boom Town

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Love in Design

Love in Design

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mix Up in the Mediterranean

Mix Up in the Mediterranean

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Troy

Troy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Thrill of It All

The Thrill of It All

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Anna and the King of Siam

Anna and the King of Siam

1946
×
Read the review Edit this entry  
06
Beverly Hills Wedding

Beverly Hills Wedding

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blackboard Jungle

Blackboard Jungle

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Chase

The Chase

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Send Me No Flowers

Send Me No Flowers

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It Could Happen to You

It Could Happen to You

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Born to Kill

Born to Kill

1947
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Assassins Run

Assassins Run

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Postman Always Rings Twice

The Postman Always Rings Twice

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Family That Preys

The Family That Preys

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
4th Man Out

4th Man Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Searchers

The Searchers

1956
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
Read the review Edit this entry  
14
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Little Princess

The Little Princess

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry