Wolfentipp has logged 37 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unhinged

Unhinged

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Winged Migration

Winged Migration

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
White Eye

White Eye

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Present

The Present

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Golden Days

My Golden Days

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Old Fangs

Old Fangs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
To: Gerard

To: Gerard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Snail and the Whale

The Snail and the Whale

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kapaemahu

Kapaemahu

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Yes-People

Yes-People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Opera

Opera

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Heart of a Dog

Heart of a Dog

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★★★
Read the review Edit this entry