Wolfentipp has logged 119 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dark Was the Night

Dark Was the Night

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blood and Money

Blood and Money

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Castlevania 4

Castlevania 4

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy People: A Year in the Taiga

Happy People: A Year in the Taiga

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unhinged

Unhinged

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Winged Migration

Winged Migration

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
White Eye

White Eye

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Present

The Present

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Golden Days

My Golden Days

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Old Fangs

Old Fangs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
To: Gerard

To: Gerard

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry