Sort by

brandon has logged 32 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Edit this entry  
27
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
Read the review Edit this entry  
19
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Submarine

Submarine

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
Read the review Edit this entry  
18
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Whip It

Whip It

2009
×
★★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
16 Wishes

16 Wishes

2010
×
Read the review Edit this entry