Sort by

brandon has logged 262 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Plan B

Plan B

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Undine

Undine

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mainstream

Mainstream

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2013
×
★★
Edit this entry  
11
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Encounter

Encounter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
Read prior review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
Read prior review Edit this entry  
17
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ghost World

Ghost World

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
Read prior review Edit this entry  
06
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read prior review Edit this entry  
30
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
Read prior review Edit this entry  
25
Catch That Kid

Catch That Kid

2004
×
★★½
Edit this entry  
25
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry