• Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

  • Coming Out

  • Last and First Men

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Lupin III: The First

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Twilight's Kiss

  • Knives Out

  • Hustlers

  • Steven Universe: The Movie

  • Uncut Gems

  • Spider-Man: Far from Home

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Us

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

  • Venom

  • The Meg

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Sense8: Amor Vincit Omnia

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • Mirai

    ★★★★½

  • Border

    ★½

  • Avengers: Infinity War

  • Liz and the Blue Bird

    ★★★★★

  • ¡Las Sandinistas!

    ★★★★

  • The Breaker Upperers

  • A Wrinkle in Time

  • Love, Simon

  • Annihilation

  • Black Panther

  • The Miseducation of Cameron Post

  • Colette

  • Bisbee '17

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

  • Mandy

  • The Post

  • Star Wars: The Last Jedi

  • New Town Utopia

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Kingsman: The Golden Circle

  • Professor Marston and the Wonder Women

  • I, Tonya

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Battle of the Sexes

  • The Shape of Water

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

  • Spider-Man: Homecoming

  • Halal Daddy

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Adventure Time: Elements

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

  • Kong: Skull Island

  • Logan

  • The Party

  • The Young Karl Marx