Sort by

Juan has logged 41 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Antlers

Antlers

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Koreatown Ghost Story

Koreatown Ghost Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hey, It's Me

Hey, It's Me

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Heavy Petting

Heavy Petting

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Young Forever

Young Forever

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I'm SO Sorry

I'm SO Sorry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Thumb

Thumb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lucky Feet 2000

Lucky Feet 2000

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Skindeep

Skindeep

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Annah the Javanese Girl

Annah the Javanese Girl

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
On / Off

On / Off

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Our Bed Is Green

Our Bed Is Green

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Chair

The Chair

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Luv U Cuz

Luv U Cuz

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
A Family That Steals Dogs

A Family That Steals Dogs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Larry Flynt for President

Larry Flynt for President

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Stanleyville

Stanleyville

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Lake of the Dead

Lake of the Dead

1958
×
★★★½
Edit this entry  
08
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
Edit this entry  
07
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Alien on Stage

Alien on Stage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bluebeard's Castle

Bluebeard's Castle

1963
×
Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Vortex

Vortex

2021
×
Edit this entry  
01
Belle

Belle

2021
×
Read prior review Edit this entry