Sort by

Juan has logged 258 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
This Is How the World Ends

This Is How the World Ends

2000
×
Read the review Edit this entry  
31
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wendigo

Wendigo

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wild Ride

Wild Ride

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Werewolf

Werewolf

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Cow

Red Cow

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Liz and the Blue Bird

Liz and the Blue Bird

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Transit

Transit

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Splendor

Splendor

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Private Life

Private Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Destroyer

Destroyer

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Great Buster: A Celebration

The Great Buster: A Celebration

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Double Down

Double Down

2005
×
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grace Jones: Bloodlight and Bami

Grace Jones: Bloodlight and Bami

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
End of the Line

End of the Line

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
May I Please Enter

May I Please Enter

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry