Sort by
  • A Haunting in Venice

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • The Flash

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bama Rush

  • Love & Death

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★½

  • 65

  • Flora and Son

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Dog Gone

    ★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Amsterdam

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★

  • Antlers

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★