Sort by

Will Kronzer has logged 96 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tick Tock Tale

Tick Tock Tale

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
How to Hook Up Your Home Theater

How to Hook Up Your Home Theater

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Little Matchgirl

The Little Matchgirl

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Lorenzo

Lorenzo

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
John Henry

John Henry

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Radiator Springs 500½

The Radiator Springs 500½

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Exploring the Reef

Exploring the Reef

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
The Incredible Socks

The Incredible Socks

2005
×
★★
Edit this entry  
30
Flags and Waves

Flags and Waves

1986
×
★★½
Edit this entry  
30
Beach Chair

Beach Chair

1986
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lady and the Lamp

Lady and the Lamp

1979
×
★★★
Edit this entry  
30
The Story Behind 'Toy Story'

The Story Behind 'Toy Story'

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
Somewhere in the Arctic...

Somewhere in the Arctic...

1986
×
★★★
Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

1989
×
★★★
Edit this entry  
29
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Story

A Story

1987
×
★★★
Edit this entry  
29
Winter

Winter

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
Unidentified Flying Mater

Unidentified Flying Mater

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
Rescue Squad Mater

Rescue Squad Mater

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
Tokyo Mater

Tokyo Mater

2008
×
★★½
Edit this entry  
29
Mr. Incredible and Pals

Mr. Incredible and Pals

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Air Mater

Air Mater

2011
×
★★
Edit this entry  
29
Dante's Lunch

Dante's Lunch

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Dug's Special Mission

Dug's Special Mission

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
Mater and the Ghostlight

Mater and the Ghostlight

2006
×
★★½
Edit this entry  
29
Next Door

Next Door

1990
×
★★★
Edit this entry  
29
Nitemare

Nitemare

1979
×
★★★
Edit this entry  
29
The Legend of Mor'du

The Legend of Mor'du

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Partysaurus Rex

Partysaurus Rex

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Small Fry

Small Fry

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hawaiian Vacation

Hawaiian Vacation

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
George and A.J.

George and A.J.

2009
×
★★½
Edit this entry  
29
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
★★★
Edit this entry  
29
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
★★★
Edit this entry  
29
Presto

Presto

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Lifted

Lifted

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
La luna

La luna

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Marvel Studios: Assembling a Universe

Marvel Studios: Assembling a Universe

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Marvel One-Shot: Agent Carter

Marvel One-Shot: Agent Carter

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
Marvel One-Shot: The Consultant

Marvel One-Shot: The Consultant

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
Edit this entry  
24
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry