• The Call

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • The Turning

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Vivarium

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ½

  • After

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ½

  • Us

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★

  • Escape Room

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • The Perfection

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Duck Butter

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Creep 2

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • 47 Meters Down

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Everything, Everything

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★