Sort by

WizardmanJones has logged 272 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tank

Tank

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Captain EO

Captain EO

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Moonwalker

Moonwalker

1988
×
Read the review Edit this entry  
26
The Street Fighter's Last Revenge

The Street Fighter's Last Revenge

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Street Fighter

Return of the Street Fighter

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Chicks

White Chicks

2004
×
Read the review Edit this entry  
23
Cutter's Way

Cutter's Way

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Siege

The Siege

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mephisto Waltz

The Mephisto Waltz

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Amazing Dobermans

The Amazing Dobermans

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
New Eden

New Eden

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Daring Dobermans

The Daring Dobermans

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Human Highway

Human Highway

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Out of Time

Out of Time

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hallows Eve

Hallows Eve

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Starship Invasions

Starship Invasions

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
How High

How High

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Invasion of the Blood Farmers

Invasion of the Blood Farmers

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lathe of Heaven

The Lathe of Heaven

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sh! The Octopus

Sh! The Octopus

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream Blacula Scream

Scream Blacula Scream

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Barbarous Mexico

Barbarous Mexico

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Body Snatcher

The Body Snatcher

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Flesh and the Fiends

The Flesh and the Fiends

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christine

Christine

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blacula

Blacula

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Undead

The Undead

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Son of Frankenstein

Son of Frankenstein

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Howling VI: The Freaks

Howling VI: The Freaks

1991
×
Read the review Edit this entry  
16
Hatchet

Hatchet

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Lady Frankenstein

Lady Frankenstein

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
J.D.'s Revenge

J.D.'s Revenge

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alligator 2: The Mutation

Alligator 2: The Mutation

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Alligator

Alligator

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry