Sort by
  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Elvis

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Making Spirits Bright

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • An Unexpected Christmas

    ★★

  • Encanto

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • The Windshield Wiper

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Werewolves Within

    ★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • A Glenbrooke Christmas

    ★★½

  • A Little Christmas Charm

    ★★½

  • USS Christmas

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Angel Tree

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Angel Falls: A Novel Holiday

    ★½

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★½

  • A Homecoming for the Holidays

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★½