Sort by
  • Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

    ★★

  • Napoleon

    ★★★½

  • The Marvels

    ★★½

  • Poison

    ★★★★

  • Forever Flowers

    ★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★½

  • The Swan

    ★★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • Priscilla

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★★

  • Maestro

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Saltburn

    ★½

  • The Holdovers

    ★★★★

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★½

  • Haunted Mansion

    ★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • The Flash

    ★½

  • Once Upon a Studio

    ★★★

  • Shiny Happy People: Duggar Family Secrets

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • The Little Mermaid

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Peter Pan & Wendy

    ★★★

  • Saint Drogo

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • Renfield

    ★★

  • Air

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★

  • Murdaugh Murders: A Southern Scandal

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • My Animal

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Babylon

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Ghislaine Maxwell: Filthy Rich

    ★★

  • David Baddiel: Jews Don't Count

    ★★½

  • Spirited

    ★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Viking Wolf

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • The Menu

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Blonde

    ★½

  • Pinocchio

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • The Whale

    ★½

  • Pearl

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Not Okay

    ★★★

  • Nope

    ★★★★