nate has logged 60 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
11
Hostel: Part III

Hostel: Part III

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Sinister 2

Sinister 2

2015
×
Edit this entry  
02
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
School of the Damned

School of the Damned

2019
×
½
Edit this entry  
21
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Come From Away

Come From Away

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Up

Up

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
03
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mercy Black

Mercy Black

2019
×
Edit this entry  
26
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Insidious

Insidious

2010
×
★★
Edit this entry  
16
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
Herbie Fully Loaded

Herbie Fully Loaded

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Edit this entry  
26
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Saw

Saw

2004
×
★★½
Edit this entry  
10
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
Read the review Edit this entry  
08
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Look Away

Look Away

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
Edit this entry  
26
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
Read the review Edit this entry  
25
Supernova

Supernova

2020
×
Edit this entry  
24
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bring the Soul: The Movie

Bring the Soul: The Movie

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Visit

The Visit

2015
×
Read the review Edit this entry