Joel has logged 10 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Abbott and Costello Meet the Killer, Boris Karloff

Abbott and Costello Meet the Killer, Boris Karloff

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hold That Ghost

Hold That Ghost

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Colossal

Colossal

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry