• Cruella

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Mare of Easttown

  • French Water

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Your Honor

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • David

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Unorthodox

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Making a Murder

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Genius Loci

    ★★★

  • Dracula

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Unbelievable

  • The Mind, Explained

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★½

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Naysayer

    ★★★

  • Rocketman

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★

  • Chernobyl

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

    ★½

  • The Lift

  • Pet Sematary

    ★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift