• The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★½

  • Morbius

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★½

  • On Memory

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Escape the Undertaker

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • You Are Not My Mother

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • Dashcam

    ★★★★★

  • Memory Box: Echoes of 9/11

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • After Blue (Dirty Paradise)

    ★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Di/Al

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Film Bro Filibuster

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Allen v. Farrow

    ★★★½

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Censor

    ★★★★★

  • Ratatouille: The TikTok Musical

    ★★★

  • Throat Notes

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½