Sort by
  • The Creator

  • A Haunting in Venice

  • Resident Evil: Death Island

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Pathaan

  • Adult Swim Yule Log

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Suzume

    ★★★★★

  • Spirited

  • Hellraiser

  • Deck of Cards

    ★★★★★

  • Barbarian

  • Prey

  • Skinamarink

    ★★★★★

  • Elvis

  • RRR

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Death on the Nile

    ★★★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • The Uncertain Snow

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • No Time to Die

  • The Many Saints of Newark

  • Halloween Kills

  • Dune

  • Malignant

  • The Green Knight

  • Old

  • The French Dispatch

  • The Year of the Everlasting Storm

  • No Sudden Move

  • F9

  • Army of the Dead

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • The Little Things

  • The Marksman

  • Monster Hunter

    ★★★★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Tenet

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

  • The Old Guard

  • France Against the Robots

    ★★★★★

  • Hillary

    ½

  • The Invisible Man

  • Emma.

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Bad Boys for Life

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

  • Little Women

  • 1917

  • The Gentlemen

  • Chasing Dream

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★★

  • Watchmen

  • Mister America

  • Signal 8

  • Asuran

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Color Out of Space