Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Irma Vep

Irma Vep

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drunken Birds

Drunken Birds

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Zabriskie Point

Zabriskie Point

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
À tous ceux qui ne me lisent pas

À tous ceux qui ne me lisent pas

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Touki Bouki

Touki Bouki

1973
×
★★★
Edit this entry  
26
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Family Game

Family Game

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Le parapluie de Cherbourg

Le parapluie de Cherbourg

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Irma Vep

Irma Vep

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Read the review Edit this entry  
28
I've Heard the Mermaids Singing

I've Heard the Mermaids Singing

1987
×
★★½
Edit this entry  
25
The Children's Hour

The Children's Hour

1961
×
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fire

Fire

1996
×
★★★
Edit this entry  
17
Maria Chapdelaine

Maria Chapdelaine

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La Contemplation du mystère

La Contemplation du mystère

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Silences of the Palace

The Silences of the Palace

1994
×
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Adoption

Adoption

1975
×
★★★
Edit this entry  
04
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★½
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★½
Edit this entry  
23
Challat of Tunis

Challat of Tunis

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
The Times of Harvey Milk

The Times of Harvey Milk

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
31
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Step Up 2: The Streets

Step Up 2: The Streets

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Val

Val

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry: A Private Eye Documentary

Harry: A Private Eye Documentary

2016
×
Read the review Edit this entry