Sort by

Will has logged 16 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Russians Are Coming! The Russians Are Coming!

The Russians Are Coming! The Russians Are Coming!

1966
×
★★★
Edit this entry  
13
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Edit this entry  
04
Elvis Presley: The Searcher

Elvis Presley: The Searcher

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★½
Edit this entry  
04
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
No Direction Home: Bob Dylan

No Direction Home: Bob Dylan

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Edit this entry  
01
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry