Will has logged 916 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Our Modern Maidens

Our Modern Maidens

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Our Dancing Daughters

Our Dancing Daughters

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Women

The Women

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Winter Kills

Winter Kills

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Night Before Christmas

The Night Before Christmas

1905
×
Read the review Edit this entry  
26
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1910
×
Read the review Edit this entry  
26
Santa Claus

Santa Claus

1925
×
Read the review Edit this entry  
26
Santa Claus vs. Cupid

Santa Claus vs. Cupid

1915
×
Read the review Edit this entry  
26
The Adventure of the Wrong Santa Claus

The Adventure of the Wrong Santa Claus

1914
×
Read the review Edit this entry  
26
A Christmas Accident

A Christmas Accident

1912
×
Read the review Edit this entry  
26
A Trap for Santa Claus

A Trap for Santa Claus

1909
×
Read the review Edit this entry  
26
A Winter Straw Ride

A Winter Straw Ride

1906
×
Read the review Edit this entry  
26
A Holiday Pageant at Home

A Holiday Pageant at Home

1901
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
One Night at Susie's

One Night at Susie's

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Kentucky Fried Movie

The Kentucky Fried Movie

1977
×
Read the review Edit this entry  
19
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Show Boat

Show Boat

1936
×
Read the review Edit this entry  
17
Guys and Dolls

Guys and Dolls

1955
×
Read the review Edit this entry  
16
A Successful Calamity

A Successful Calamity

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Comet Over Broadway

Comet Over Broadway

1938
×
Read the review Edit this entry  
15
La Rabbia

La Rabbia

1963
×
Read the review Edit this entry  
14
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mexican Spitfire at Sea

Mexican Spitfire at Sea

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Their Big Moment

Their Big Moment

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last of Mrs. Cheyney

The Last of Mrs. Cheyney

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Coneheads

Coneheads

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Entertainment

Entertainment

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Duck and Cover

Duck and Cover

1952
×
Read the review Edit this entry  
08
The Circle

The Circle

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dr. Monica

Dr. Monica

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
City Hunter

City Hunter

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mexican Spitfire

Mexican Spitfire

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Days of Youth

Days of Youth

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
One Night in the Tropics

One Night in the Tropics

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ô saisons, ô châteaux

Ô saisons, ô châteaux

1958
×
Read the review Edit this entry