• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Reno 911! The Hunt for QAnon

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • Encanto

  • Maya and the Three

    ★★★★★

  • No Time to Die

  • Belle

  • Memoria

  • France

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Velvet Queen

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Bolt Driver

    ★★★★★

  • In the Heights

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

  • Introduction

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Shangri-La

  • Judas and the Black Messiah

  • The Sparks Brothers

    ★★★★★

  • The White Tiger

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Another Round

  • Nomadland

  • One Night in Miami...

  • In My Room

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • New York New York

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Cats

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Obscene Dogma 19

  • 30/30 Vision: Three Decades of Strand Releasing

    ★★★★½

  • Spookley and the Christmas Kittens

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★★★

  • Craig Fixada America

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • The Booksellers

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Lingua Franca

    ★★★★★

  • RUSH: Cinema Strangiato 2019

    ★★★★

  • Nimic

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Pavarotti

    ★★★

  • 63 Up

    ★★★★★

  • As the Earth Turns

  • Makeshift (for Mekas)

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • The Staggering Girl

    ★½

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Home Videos

    ★★★★½

  • Doctor Who: The Missing Episodes

  • Yesterday

    ★★

  • One Red Nose Day and a Wedding

  • Varda by Agnès

  • Ghost Town Anthology

    ★½