Sort by

angela has logged 204 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
This Means War

This Means War

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A California Christmas: City Lights

A California Christmas: City Lights

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
O Night Divine

O Night Divine

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
Edit this entry  
08
Christmas With a Crown

Christmas With a Crown

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Charlotte's Web

Charlotte's Web

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Home

Home

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sweet Life

The Sweet Life

2016
×
Edit this entry  
25
Rosy

Rosy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★½
Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Again

Home Again

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
07
The Naked Brothers Band: The Premiere

The Naked Brothers Band: The Premiere

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Naked Brothers Band: Naked Idol

The Naked Brothers Band: Naked Idol

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
The Naked Brothers Band: Operation Mojo

The Naked Brothers Band: Operation Mojo

2008
×
Edit this entry  
05
The Naked Brothers Band: Mystery Girl

The Naked Brothers Band: Mystery Girl

2008
×
Edit this entry  
04
The Naked Brothers Band: Polar Bears

The Naked Brothers Band: Polar Bears

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fun Size

Fun Size

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
All Hallows' Eve

All Hallows' Eve

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Naked Brothers Band: Sidekicks

The Naked Brothers Band: Sidekicks

2008
×
Edit this entry  
27
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Naked Brothers Band: Battle of the Bands

The Naked Brothers Band: Battle of the Bands

2007
×
Edit this entry  
15
The Naked Brothers Band: The Movie

The Naked Brothers Band: The Movie

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Toy Story of Terror!

Toy Story of Terror!

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
Cooties

Cooties

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry