• Mank

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • The Fall

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Promare

    ★★★

  • Guava Island

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Echo in the Canyon

    ★★

  • Green Book

    ★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Widows

    ★★

  • Halloween

    ★½

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • First Man

    ★½

  • Roma

    ★★★½

  • Skin

  • Cam

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Final Deployment 4: Queen Battle Walkthrough

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • This Mountain Life

    ★★★

  • Dirty Computer

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★½

  • Leave No Trace

    ★★★

  • Mandy

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Coco

    ★★★½

  • Never Hike Alone

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Hagazussa

    ★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • mother!

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • The Night I Dance With Death

    ★★

  • Let the Corpses Tan

    ★★★★

  • Eternity

  • Dunkirk

    ★★½

  • Negative Space

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★½