Sort by

willmoviefan97 has logged 65 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Conan the Destroyer

Conan the Destroyer

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
End of Days

End of Days

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raw Deal

Raw Deal

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candy

Candy

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eraser

Eraser

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Twins

Twins

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ned Kelly

Ned Kelly

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Red Heat

Red Heat

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
7 Seconds

7 Seconds

2005
×
★★
Edit this entry  
19
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Detonator

The Detonator

2006
×
★★
Edit this entry  
17
Gallowwalkers

Gallowwalkers

2012
×
★½
Edit this entry  
17
Unstoppable

Unstoppable

2004
×
★★
Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Down in the Delta

Down in the Delta

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Waiting to Exhale

Waiting to Exhale

1995
×
★★★
Edit this entry  
15
The Waterdance

The Waterdance

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
New Jack City

New Jack City

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wildcats

Wildcats

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brooklyn's Finest

Brooklyn's Finest

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Marksman

The Marksman

2005
×
★½
Edit this entry  
10
One Night Stand

One Night Stand

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Liberty Stands Still

Liberty Stands Still

2002
×
★½
Edit this entry  
07
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry