Sort by

WillJo has logged 375 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Warsha

Warsha

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Puppet Master: Doktor Death

Puppet Master: Doktor Death

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Machete

Machete

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time in Mexico

Once Upon a Time in Mexico

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Clue

Clue

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stargate

Stargate

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bedhead

Bedhead

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
QT8: The First Eight

QT8: The First Eight

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Movie: Stanley Kubrick and 'Eyes Wide Shut'

The Last Movie: Stanley Kubrick and 'Eyes Wide Shut'

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
You Talkin' to Me?

You Talkin' to Me?

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fortress

Fortress

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love's Routine

Love's Routine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saving Norman

Saving Norman

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Adrenalin: Fear the Rush

Adrenalin: Fear the Rush

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dangerously Close

Dangerously Close

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mean Guns

Mean Guns

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Smile Man

The Smile Man

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sound of 007

The Sound of 007

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Call Me Miss Cleo

Call Me Miss Cleo

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Facing Nolan

Facing Nolan

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Max Havoc: Curse Of The Dragon

Max Havoc: Curse Of The Dragon

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
38 at the Garden

38 at the Garden

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gang Related

Gang Related

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Trancers II: The Return of Jack Deth

Trancers II: The Return of Jack Deth

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Marvel One-Shot: Item 47

Marvel One-Shot: Item 47

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vicious Lips

Vicious Lips

1986
×
★★
Read the review Edit this entry