Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Basilicata coast to coast

Basilicata coast to coast

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Yara

Yara

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Tag

Tag

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Edit this entry  
04
Precious

Precious

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Vacation

Vacation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Where Am I Going?

Where Am I Going?

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★
Edit this entry  
21
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Brothers

Brothers

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Edit this entry  
07
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry