Sort by

William Tallman has logged 21 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mist

The Mist

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ronin

Ronin

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mean Creek

Mean Creek

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blade II

Blade II

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry