• South Park: Post Covid

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Last Blockbuster

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • Bloodshot

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Midway

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★