• Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • House of Gucci

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Cherry

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Little Things

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Long Toast

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Batman: Death in the Family

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • The Tax Collector

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★½

  • 8:46

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Capone

  • Extraction

    ★★★

  • Roller Girl

  • Smiling Friends

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Snow Globe: A Breaking Bad Short

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma