Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Star Wars: Tales of the Jedi

Star Wars: Tales of the Jedi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Edit this entry  
16
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Edit this entry  
16
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Edit this entry  
15
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★
Edit this entry  
15
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
X

X

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
★★★★★
Edit this entry