• Crimes of the Future

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • 2022 Oscar Nominated Short Films- Live Action

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Antlers

    ★★½

  • Cinema Sabaya

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Maixabel

    ★★½

  • Yuni

    ★★★

  • Nobody Has to Know

    ★★★

  • Captain Volkonogov Escaped

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shankar's Fairies

    ★★½

  • Mad God

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★★

  • The Neutral Ground

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Hive

    ★★★½

  • Misha and the Wolves

    ★★½

  • Ailey

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • R#J

    ★★★

  • Passing

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★

  • Flee

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★½

  • Robust

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Television Event

    ★★★