Sort by

shay has logged 78 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
mask dog

mask dog

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Newcomers

The Newcomers

2000
×
★½
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Puncture

Puncture

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marvel Studios: Assembling a Universe

Marvel Studios: Assembling a Universe

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★½
Edit this entry  
26
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Marvel One-Shot: Agent Carter

Marvel One-Shot: Agent Carter

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
★★
Edit this entry  
24
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Before We Go

Before We Go

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
½
Edit this entry  
23
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
22
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Twins in Paradise

Twins in Paradise

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
London

London

2005
×
★★
Edit this entry  
20
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
pizza movie

pizza movie

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Baddest Part

The Baddest Part

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
42

42

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★½
Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Late Bloomer

The Late Bloomer

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dear John

Dear John

2010
×
★½
Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
MTV Unplugged: Bleachers

MTV Unplugged: Bleachers

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
My Amnesia Girl

My Amnesia Girl

2010
×
★★★½
Edit this entry  
16
Little Children

Little Children

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★½
Edit this entry