Sort by

Will has logged 49 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Day in the Life of the Dead

A Day in the Life of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Canvas

Canvas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wonder Ring

The Wonder Ring

1955
×
★★
Edit this entry  
25
Mothlight

Mothlight

1963
×
Read the review Edit this entry  
24
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Chore Day - The Incredibles Way

Chore Day - The Incredibles Way

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vincent

Vincent

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rabbit of Seville

Rabbit of Seville

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
What's Opera, Doc?

What's Opera, Doc?

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Duck Amuck

Duck Amuck

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rob Cantor: Shia LaBeouf Live

Rob Cantor: Shia LaBeouf Live

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A-tish-oo

A-tish-oo

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
View

View

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

Fluffy Stuff with Ducky & Bunny: Love

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The '?' Motorist

The '?' Motorist

1906
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Le Doulos

Le Doulos

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Billy's Balloon

Billy's Balloon

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
We're No Angels

We're No Angels

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Righteous Kill

Righteous Kill

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Soul of the City

Soul of the City

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Dory Finding

Dory Finding

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry