Sort by

Will has logged 372 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
James Gandolfini: Tribute to a Friend

James Gandolfini: Tribute to a Friend

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
The Twins

The Twins

2021
×
Edit this entry  
29
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

2021
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Duel

The Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Troy

Troy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
06
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Edit this entry  
29
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Edit this entry  
25
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★½
Edit this entry  
23
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★
Edit this entry  
23
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★
Edit this entry  
20
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★
Edit this entry  
18
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Edit this entry  
18
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★
Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★½
Edit this entry  
16
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★½
Edit this entry  
14
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★
Edit this entry