Sort by

Will has logged 59 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Float

Float

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Body of Lies

Body of Lies

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Maggie Simpson in

Maggie Simpson in "Playdate with Destiny"

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry