vince has logged 44 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★½
Edit this entry  
11
Burn

Burn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★
Edit this entry  
10
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Edit this entry  
08
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Edit this entry  
08
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
Lawless

Lawless

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★½
Edit this entry  
02
The Book of Eli

The Book of Eli

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Kept Woman

Kept Woman

2015
×
½
Edit this entry  
02
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Edit this entry