Sort by

vince has logged 189 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mass

Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ransom

Ransom

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Monster

Monster

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read other review Edit this entry  
20
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Yellow Belt Fury

Yellow Belt Fury

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Clickbait

Clickbait

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
01
She's All That

She's All That

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Call

The Call

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★½
Read the review Edit this entry