• The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • The French Dispatch

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Marksman

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Tenet

  • Last and First Men

    ★★★★

  • Undine

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • GUO4

    ★★★

  • Jesus Shows You the Way to the Highway

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Us

    ★★

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ½

  • Blue

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Skyscraper

  • Best F(r)iends: Volume 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Border

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Words, Planets

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Liz and the Blue Bird

  • ¡Las Sandinistas!

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • New Town Utopia

    ★★★½

  • Microhabitat

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Apostasy

    ★★★★

  • Best F(r)iends: Volume 1

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • The Square

    ★★★½

  • Okja

    ★★

  • Wonder Woman

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Larceny

    ½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Cartels

    ½

  • Get Out

    ★★★

  • Deidra & Laney Rob a Train

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Contract to Kill

    ½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★½

  • The Accountant

    ★★

  • End of a Gun

    ½

  • Arrival

    ★★½

  • By the Time It Gets Dark

    ★★★★